Strona Główna Mapa strony Kontakt
  Strona główna USŁUGI PŁATNE Mammografia
A A A
1
0
[2019-02-03]
Szanowni Państwo, w związku z awarią u operatora T-mobile może wystąpić problem z kontaktem telefonicznym z naszą przychodnią
[2018-09-28]
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od dnia 27 września osoby dzwoniące z sieci Play mogą mieć problem z dodzwonieniem się do naszej przychodni z przyczyn niezależnych od nas.
[2018-09-05]
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 1-31 październik 2018 ulegną zmianie godziny przyjęć lek. Agnieszki Mirek-Zagaty: poniedziałek w godz. 8 -15 ambulatorium, wizyty domowe 15-16 wtorek 10:25 wizyty domowe, 12-18 ambulatorium środa, czwartek bez zmian piątek 8-14 ambulatorium, 14 - 15:35 wizyty domowe
0 1 2
Mammografia
 

Pracownia Radiologiczna
ul. 29 Listopada 14 d
33-300 Nowy Sącz

 

czynna poniedziałku do piątku: 8 – 18,

rejestracja osobista lub telefoniczna: 18 440 74 79, 18 441 51 20


W celu zapewnienia wysokiej jakości świadczeń nasza pracownia wyposażona jest w nowy, w pełni cyfrowy aparat Senographe Essential firmy General Electric z opcją tomosyntezy, dzięki której Nasz ośrodek może zaoferować Państwu jako pierwszy w województwie małopolskim oraz jeden z kilku w Polsce  możliwość wykonania badania piersi w technologi trójwymiarowej - 3D.

 

Badanie tomosyntezy piersi zapewnia najwyższą wykrywalność zaburzeń architektury i mas, zwiększając tym samym wiarygodność kliniczną przy tej samej dawce promieniowania, jak w przypadku mammografii 2D (dawka projekcji 3D = dawka projekcji 2D) - jeden krótki skan to dziewięć ekspozycji o minimalnej dawce promieniowania.

Badania wykonane w systemie cyfrowym posiadają wysoką jakość oraz w sposób istotny obniżają dawkę promieniowania jaką Pacjentka otrzymuje w trakcie badania. Badanie są zapisywane na płytce CD/DVD lub dodatkowo na kliszy oraz są archiwizowane w systemie informatycznym RIS/PACS. W Pracowni radiologicznej jest wdrożony system kontroli jakości badań mammograficznych.

 

 


Co to jest mammografia?

Mammografia jest rentgenowskim badaniem piersi i obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. W badaniu tym wykorzystuje się promienie rentgenowskie, żeby zobaczyć wewnętrzną budowę piersi. W badaniu mammograficznym wykrywane są guzki, a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersi w bardzo wczesnym etapie, kiedy jeszcze nie można tych zmian wykryć w procesie samobadania czy podczas badań palpacyjnych wykonywanych przez lekarza. Zastosowanie mammografii w procesie diagnozowania nowotworów piersi jest bardzo cenne i zwiększa szanse wyleczenia choroby wykrytej we wczesnym etapie.

W czasie badania wykonuje się 2 zdjęcia każdej piersi. Niektóre kobiety odczuwają ból w czasie badania, ale dla większości jest to jedynie krótko trwające uczucie dyskomfortu. Ucisk stosowany w czasie mammografii nie uszkadza piersi; jest konieczny w celu uzyskania zdjęć wysokiej jakości, a ponadto pozwala na obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego.

W pracowni realizowany jest bezpłatny, program profilaktyki raka piersi finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

"Unowocześnienie procesu świadczenia usług medycznych firmy OPTI-MED poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych"

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


 

» Wskazania do badania
Tresc - Wskazania do badania
» Przygotowanie do badania


Badanie wykonuje się pomiędzy 5 a 12 dniem cyklu miesiączkowego (u kobiet regularnie miesiączkujących). Nie wymagane jest specjalne przygotowanie się do badania.

 

 

W dniu badania:

 

  • zabrać ze sobą na badanie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

     

  • Wyniki poprzednich badań jeżeli były wykonywane poza naszą Pracownią.

 

» Forma wyniku
Pacjentka otrzymuje wynik badania w formie cyfrowej - obrazy z badania wraz z przeglądarką oraz treść opisu badania wykonany przez Specjalistę Radiologii i Diagnostyki Obrazowej zapisany na płycie CD oraz w formie papierowej.

 


 
 
  "OPTI-MED" Sp. z o.o. - Przychodnia Nowy Sącz, Przychodnia zdrowia w Nowym Sączu
MENU:   Strona Główna O przychodni Nasza Oferta Kadra Galeria Lokalizacja Kontakt
 
 
  Copyright Opti-Med. All rights reserved projektowanie stron www iPolska.com.pl